Logo
Neviete si rady? Kedykoľvek mi zavolajte.
Pri nedostupnosti volám naspäť
0 ks
za 0 €
Zbrojnica je prázdna
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
16.10.2021
Prevedenie tsukamaki
Dnes sme do našej ponuky opäť pridali možnosť prevedenia tsukamaki v najrôznejších štýloch. Aj keď eshop tieto služby samostatne nejakú dobu oficiálne... čítať celé
14.07.2021
Pridanie videí, zo strany ura, do popisov
Díky stále větší šikovnosti Čínských kovářů, zařazujeme do naší nabídky meče s nádhernou hamon ve stylu hitacura. Byla by škoda si ji před nákupem pok... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definícia strán omote a ura spolu s informáciami o tom, čo určenie týchto strán znamená pre časťi samurajského meča. čítať celé
20.05.2021
Prestavba meča pre kamaráta
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. čítať celé
12.02.2021
Meč "pre Mulan"
Prestavba repliky Čínskeho meča na želanie fanúšika filmu Mulan. čítať celé
Zobraziť všetky články

 1. Úvod
 2. PREČO KÚPIŤ U NÁS?
Prečo si kúpiť meč práve u nás?
 1. Fotografie nášho tovaru sú reálne, neupravené a maximálne detailné. Naviac kupujete práve ten meč, ktorý vidíte.
 2. U všetkých mečov vykonávame nové tsukamaki.
 3. Pred uvedením do predaja je vykonané dopasovanie kovanie, tsuky a sayi.
 4. Tomu čo predávame, skutočne rozumieme a vďaka tomu sú nami uvádzané informácie pravdivé a neskreslené.
 5. Použiteľnosť našich mečov v praxi nie je preceňovaná.
 6. Garantujeme vrátenie peňazí za nevyhovujúci tovar v pôvodnom stave vrátane nákladov vynaložených na jeho zaslanie späť na našu adresu do 30-tich dní.
 7. Máme jednoduchý vernostný program zahŕňajúci zľavy do budúcnosti, a to ako na tovar aj služby. Viac tu.
 8. Pri nákupe žiadnej z našich z replík neplatíte poštovné, balné, ani dobierku. Cena replík je konečná, bez ďalších skrytých poplatkov.
 9. Ku každému zo zakúpených zo mečov pridávame olej pre jeho údržbu zdarma.

 

Viac podrobností k jednotlivým bodom nižšie.

 

Fotografie nášho tovaru sú reálne, neupravené a maximálne detailné.

     Fotografie nami ponúkaného tovaru nie sú upravované žiadnymi ďalšími programami. Vďaka tomu teda vyzerá náš tovar v skutočnosti lepšie, než na fotografiách. Nie naopak, ako tomu väčšinou bohužiaľ býva. Budete prekvapení, ako dobre meča vyzerajú v skutočnosti. Vďaka veľkosti fotografií a detailným záberom jednotlivých častí ponúkaného tovaru, si ich môžete pred nákupom dostatočne prezrieť. Navyše kupujete práve to čo vidíte. Každý meč totiž pred uvedením do predaja fotíme a meriame znova. V prípade záujmu a predchádzajúcej dohody si môžete vybraný tovar samozrejme prezrieť osobne.

 

U všetkých mečov vykonávame nové tsukamaki.

    Skutočne u všetkých, teda aj sebalacnejších mečov v našej ponuke, je pred uvedením do predaja vykonaná vymenená ita. Nový oplet tsukamaki je podstatne pevnejší, než pôvodný a je vykonaný bez zbytočného použitia lepidiel a lepiacich pások umiestnených pod ito, ako tomu býva pri výrobe väčšiny mečov. Používame ito zn. Munenori pletenou z bavlny. Jedná sa o pevnú, plochú šnúru bez dutinky upletenou špeciálne pre tento účel.

 

Pred uvedením do predaja je vykonané dopasovanie tsuky a sayi.

     U všetkých dnešných replík bez ohľadu na ich obstarávaciu cenu, sú používané univerzálne, sériovo vyrábané tsuky. Čepele sú v nich síce zaistené dvoma mekugi, ale po ich vybratí je možné odhaliť veľké vôle, ktoré pri praktickom použití meča majú za následok rýchle opotrebovanie mekugi, ich praskanie a následný vznik ešte väčších vôľou v dutine tsuky. Hrozí tiež samozrejme zlomenie meča v oblasti Tsuby. Preto u všetkých mečov najprv vykonávame dopasovanie tsuky, aby sa v nej čepeľ nepohybovala ani po vybratí nakago.

     Rovnako tak často nebýva u dnešných replík dopasovanie saya, takže z nej meč samovoľne vypadáva. Najprv je teda dopasujeme tak, aby pri otočení meča rukoväťou nahor meč samovoľne nevypadol z pošvy.

     Pri rozobratie meča pred zhotovením nového tsukamaki, vykonávame taktiež dopasovanie jednotlivých komponentov, ako sú napr. Tsuba, Fuchi a Kashira.

 

Uvedené informácie o mečoch sú preverované. Nespoliehame sa len na informácie od výrobcu.

     Pri naskladnení sú kontrolované jednotlivé časti mečov, podľa ich popisu daného výrobcom a tieto informácie následne upravované na základe zistení, aké materiály boli pri výrobe skutočne použité. Jedná sa predovšetkým o kontrolu pravosti kože z raja, materiálov použitých na výrobu kovanie, spôsob výroby čepele a pravosť býčieho nebo byvolieho rohu na koiguchi.

     Aj keď sa jednotlivé rozmery u mečov môžu líšiť, hrúbka čepele musí byť dodržaná. Často sa napríklad stáva, že meče s hrúbkou 7,5 mm, bývajú prezentované ako 8 mm, čo je na prvý pohľad nepatrný, avšak pre prax veľmi podstatný rozdiel.

     Tzv. prekladané čepele preverujeme roztokom chloridu železitého, aby sme zistili, či sa skutočne jedná o oceľ jedného druhu alebo s prímesou ocele s rozdielnym obsahom uhlíka.

 

Tomu čo predávame, skutočne rozumieme a vďaka tomu sú nami uvádzané informácie pravdivé a neskreslené, ani za účelom lepšieho predaja.

     Kým mylné a nepravdivé informácie týkajúce sa použitých materiálov pri výrobe mečov vznikajú predovšetkým u distribútorov na lepšie predaj, mylné informácie týkajúce sa čepeľí, použitých materiálov a ich spracovanie, vznikajú už u výrobcov. Avšak tak ako v prípade zákonov, neznalosť neospravedlňuje a preto by veci aspoň u konečného predajcu mali uvádzané na pravú mieru, prípadne dopĺňané o všetky známe skutočnosti.

     Vyššie uvedené sa týka predovšetkým prekladaných čepeľí a čepeľí zložitejších konštrukcií. V drvivej väčšine prípadov sa totiž jedná o čepele damaskové, nie prekladané z jedného druhu uhlíkovej ocele, ako u nich býva uvádzané, rovnako ako sa nejedná napríklad o san-mai gitae alebo kobuse gitae. Čínski výrobcovia totiž takto svoje meče sami mylne prezentujú a napríklad san-mai gitae nazývajú vloženie jedného kusu vysoko uhlíkovej ocele medzi dva kusy ocele s nižším obsahom uhlíka, s následným prekladaním takéhoto paketu pri kovaní. Tento problém sa bohužiaľ týka väčšiny značiek, čo je často zrejmé už z fotografií čepeľí, kedy tmavšie vrstvy ocele s nižším obsahom uhlíka kontrastujú so svetlejšie, vysoko uhlíkovú oceľou. Ak však nie sú vopred vyleštené.

     U mečov prezentovaných ako prekladané sa teda síce nejedná na prvý pohľad o lož, pretože z prekladanej ocele skutočne sú, avšak vo väčšine prípadov predajca z nejakého dôvodu zabudne spomenúť aj dalšiu ocel a uvádza pri tovare len tú s vyšším obsahom uhlíka. U nás sú všetky takéto čepele preverované naleptaním a ihneď odhalené, či sa nejedná o damasek, ktorý má trochu iné vlastnosti.

 

Použiteľnosť našich mečov v praxi nie je preceňovaná.

     Rozdelenie mečov v našom eshope do príslušných kategórií podľa možnosti ich použitia v praxi je realistické a meče nie sú v tejto súvislosti z našej strany nijako preceňované, napríklad za účelom dosiahnutia väčšieho predaja.

 

Garantujeme vrátenie peňazí za nevyhovujúci tovar v pôvodnom stave vrátane nákladov vynaložených na jeho zaslanie späť na našu adresu.

     V prípade, že nebudete s tovarom spokojní a rozhodnete sa ho nepoškodené a v originálnom obale vrátiť v 30-tich dennej lehote od jeho prevzatia späť, vrátime vám nielen náklady vynaložené na jeho obstaranie, ale aj poštovné, ktoré vám bude účtované pri zaslaní tovaru späť na našu adresu. Viac v obchodných podmienkach.

 

Máme jednoduchý vernostný program zahŕňajúci zľavy do budúcnosti, a to ako na tovar aj služby. Viac tu.

 

Pri nákupe žiadnej z našich z replík neplatíte poštovné, balné, ani dobierku. Cena replík je konečná, bez ďalších skrytých poplatkov.

 

Ku každému zakúpenému mečmi vám do balíčka pridáme olej pre údržbu zdarma. jedná sa o číry "Choji" olej, teda olej s vôňou klinčekov, pre konzerváciu vášho meča a jeho ochrane pred koróziou.

Podliehame EET. V prípade osobného prevzatia tovaru a platby v hotovosti vám bude vystavená účtenka a platba elektronicky zaevidovaná u správcu dane.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk