Logo
Neviete si rady? Kedykoľvek mi zavolajte.
Pri nedostupnosti volám naspäť
0 ks
za 0 €
Zbrojnica je prázdna
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
06.03.2023
Novinky v roce 2023!
     Na co se můžete těšit v průběhu tohoto roku na eshopech Blades.cz a Blades.sk? Prakticky vše se bude více či méně točit kolem mečů naší značky Mu... čítať celé
16.10.2021
Prevedenie tsukamaki
Dnes sme do našej ponuky opäť pridali možnosť prevedenia tsukamaki v najrôznejších štýloch. Aj keď eshop tieto služby samostatne nejakú dobu oficiálne... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definícia strán omote a ura spolu s informáciami o tom, čo určenie týchto strán znamená pre časťi samurajského meča. čítať celé
20.05.2021
Prestavba meča pre kamaráta
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. čítať celé
12.02.2021
Meč "pre Mulan"
Prestavba repliky Čínskeho meča na želanie fanúšika filmu Mulan. čítať celé
Zobraziť všetky články

 1. Úvod
 2. PREČO KÚPIŤ U NÁS?
Prečo si kúpiť meč práve u nás?
 1. Fotografie nášho tovaru sú reálne, neupravené a maximálne detailné. Naviac kupujete práve ten meč, ktorý vidíte.
 2. U všetkých mečov vykonávame nové tsukamaki.
 3. Pred uvedením do predaja je vykonané dopasovanie kovanie, tsuky a sayi.
 4. Tomu čo predávame, skutočne rozumieme a vďaka tomu sú nami uvádzané informácie pravdivé a neskreslené.
 5. Použiteľnosť našich mečov v praxi nie je preceňovaná.
 6. Garantujeme vrátenie peňazí za nevyhovujúci tovar v pôvodnom stave vrátane nákladov vynaložených na jeho zaslanie späť na našu adresu do 30-tich dní.
 7. Máme jednoduchý vernostný program zahŕňajúci zľavy do budúcnosti, a to ako na tovar aj služby. Viac tu.
 8. Pri nákupe žiadnej z našich z replík neplatíte poštovné, balné, ani dobierku. Cena replík je konečná, bez ďalších skrytých poplatkov.
 9. Ku každému zo zakúpených zo mečov pridávame olej pre jeho údržbu zdarma.

 

Viac podrobností k jednotlivým bodom nižšie.

 

Fotografie nášho tovaru sú reálne, neupravené a maximálne detailné.

     Fotografie nami ponúkaného tovaru nie sú upravované žiadnymi ďalšími programami. Vďaka tomu teda vyzerá náš tovar v skutočnosti lepšie, než na fotografiách. Nie naopak, ako tomu väčšinou bohužiaľ býva. Budete prekvapení, ako dobre meča vyzerajú v skutočnosti. Vďaka veľkosti fotografií a detailným záberom jednotlivých častí ponúkaného tovaru, si ich môžete pred nákupom dostatočne prezrieť. Navyše kupujete práve to čo vidíte. Každý meč totiž pred uvedením do predaja fotíme a meriame znova. V prípade záujmu a predchádzajúcej dohody si môžete vybraný tovar samozrejme prezrieť osobne.

 

U všetkých mečov vykonávame nové tsukamaki.

    Skutočne u všetkých, teda aj sebalacnejších mečov v našej ponuke, je pred uvedením do predaja vykonaná vymenená ita. Nový oplet tsukamaki je podstatne pevnejší, než pôvodný a je vykonaný bez zbytočného použitia lepidiel a lepiacich pások umiestnených pod ito, ako tomu býva pri výrobe väčšiny mečov. Používame ito zn. Munenori pletenou z bavlny. Jedná sa o pevnú, plochú šnúru bez dutinky upletenou špeciálne pre tento účel.

 

Pred uvedením do predaja je vykonané dopasovanie tsuky a sayi.

     U všetkých dnešných replík bez ohľadu na ich obstarávaciu cenu, sú používané univerzálne, sériovo vyrábané tsuky. Čepele sú v nich síce zaistené dvoma mekugi, ale po ich vybratí je možné odhaliť veľké vôle, ktoré pri praktickom použití meča majú za následok rýchle opotrebovanie mekugi, ich praskanie a následný vznik ešte väčších vôľou v dutine tsuky. Hrozí tiež samozrejme zlomenie meča v oblasti Tsuby. Preto u všetkých mečov najprv vykonávame dopasovanie tsuky, aby sa v nej čepeľ nepohybovala ani po vybratí nakago.

     Rovnako tak často nebýva u dnešných replík dopasovanie saya, takže z nej meč samovoľne vypadáva. Najprv je teda dopasujeme tak, aby pri otočení meča rukoväťou nahor meč samovoľne nevypadol z pošvy.

     Pri rozobratie meča pred zhotovením nového tsukamaki, vykonávame taktiež dopasovanie jednotlivých komponentov, ako sú napr. Tsuba, Fuchi a Kashira.

 

Uvedené informácie o mečoch sú preverované. Nespoliehame sa len na informácie od výrobcu.

     Pri naskladnení sú kontrolované jednotlivé časti mečov, podľa ich popisu daného výrobcom a tieto informácie následne upravované na základe zistení, aké materiály boli pri výrobe skutočne použité. Jedná sa predovšetkým o kontrolu pravosti kože z raja, materiálov použitých na výrobu kovanie, spôsob výroby čepele a pravosť býčieho nebo byvolieho rohu na koiguchi.

     Aj keď sa jednotlivé rozmery u mečov môžu líšiť, hrúbka čepele musí byť dodržaná. Často sa napríklad stáva, že meče s hrúbkou 7,5 mm, bývajú prezentované ako 8 mm, čo je na prvý pohľad nepatrný, avšak pre prax veľmi podstatný rozdiel.

     Tzv. prekladané čepele preverujeme roztokom chloridu železitého, aby sme zistili, či sa skutočne jedná o oceľ jedného druhu alebo s prímesou ocele s rozdielnym obsahom uhlíka.

 

Tomu čo predávame, skutočne rozumieme a vďaka tomu sú nami uvádzané informácie pravdivé a neskreslené, ani za účelom lepšieho predaja.

     Kým mylné a nepravdivé informácie týkajúce sa použitých materiálov pri výrobe mečov vznikajú predovšetkým u distribútorov na lepšie predaj, mylné informácie týkajúce sa čepeľí, použitých materiálov a ich spracovanie, vznikajú už u výrobcov. Avšak tak ako v prípade zákonov, neznalosť neospravedlňuje a preto by veci aspoň u konečného predajcu mali uvádzané na pravú mieru, prípadne dopĺňané o všetky známe skutočnosti.

     Vyššie uvedené sa týka predovšetkým prekladaných čepeľí a čepeľí zložitejších konštrukcií. V drvivej väčšine prípadov sa totiž jedná o čepele damaskové, nie prekladané z jedného druhu uhlíkovej ocele, ako u nich býva uvádzané, rovnako ako sa nejedná napríklad o san-mai gitae alebo kobuse gitae. Čínski výrobcovia totiž takto svoje meče sami mylne prezentujú a napríklad san-mai gitae nazývajú vloženie jedného kusu vysoko uhlíkovej ocele medzi dva kusy ocele s nižším obsahom uhlíka, s následným prekladaním takéhoto paketu pri kovaní. Tento problém sa bohužiaľ týka väčšiny značiek, čo je často zrejmé už z fotografií čepeľí, kedy tmavšie vrstvy ocele s nižším obsahom uhlíka kontrastujú so svetlejšie, vysoko uhlíkovú oceľou. Ak však nie sú vopred vyleštené.

     U mečov prezentovaných ako prekladané sa teda síce nejedná na prvý pohľad o lož, pretože z prekladanej ocele skutočne sú, avšak vo väčšine prípadov predajca z nejakého dôvodu zabudne spomenúť aj dalšiu ocel a uvádza pri tovare len tú s vyšším obsahom uhlíka. U nás sú všetky takéto čepele preverované naleptaním a ihneď odhalené, či sa nejedná o damasek, ktorý má trochu iné vlastnosti.

 

Použiteľnosť našich mečov v praxi nie je preceňovaná.

     Rozdelenie mečov v našom eshope do príslušných kategórií podľa možnosti ich použitia v praxi je realistické a meče nie sú v tejto súvislosti z našej strany nijako preceňované, napríklad za účelom dosiahnutia väčšieho predaja.

 

Garantujeme vrátenie peňazí za nevyhovujúci tovar v pôvodnom stave vrátane nákladov vynaložených na jeho zaslanie späť na našu adresu.

     V prípade, že nebudete s tovarom spokojní a rozhodnete sa ho nepoškodené a v originálnom obale vrátiť v 30-tich dennej lehote od jeho prevzatia späť, vrátime vám nielen náklady vynaložené na jeho obstaranie, ale aj poštovné, ktoré vám bude účtované pri zaslaní tovaru späť na našu adresu. Viac v obchodných podmienkach.

 

Máme jednoduchý vernostný program zahŕňajúci zľavy do budúcnosti, a to ako na tovar aj služby. Viac tu.

 

Pri nákupe žiadnej z našich z replík neplatíte poštovné, balné, ani dobierku. Cena replík je konečná, bez ďalších skrytých poplatkov.

 

Ku každému zakúpenému mečmi vám do balíčka pridáme olej pre údržbu zdarma. jedná sa o číry "Choji" olej, teda olej s vôňou klinčekov, pre konzerváciu vášho meča a jeho ochrane pred koróziou.

Podliehame EET. V prípade osobného prevzatia tovaru a platby v hotovosti vám bude vystavená účtenka a platba elektronicky zaevidovaná u správcu dane.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk