Logo
Neviete si rady? Kedykoľvek mi zavolajte.
Pri nedostupnosti volám naspäť
0 ks
za 0 €
Zbrojnica je prázdna
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
06.03.2023
Novinky v roce 2023!
     Na co se můžete těšit v průběhu tohoto roku na eshopech Blades.cz a Blades.sk? Prakticky vše se bude více či méně točit kolem mečů naší značky Mu... čítať celé
16.10.2021
Prevedenie tsukamaki
Dnes sme do našej ponuky opäť pridali možnosť prevedenia tsukamaki v najrôznejších štýloch. Aj keď eshop tieto služby samostatne nejakú dobu oficiálne... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definícia strán omote a ura spolu s informáciami o tom, čo určenie týchto strán znamená pre časťi samurajského meča. čítať celé
20.05.2021
Prestavba meča pre kamaráta
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. čítať celé
12.02.2021
Meč "pre Mulan"
Prestavba repliky Čínskeho meča na želanie fanúšika filmu Mulan. čítať celé
Zobraziť všetky články

  1. Úvod
  2. O NÁS
O nás

     Za dobu svojho pôsobenia na trhu s replikami samurajských mečov, teda už viac ako 10 rokov, sme prešli mnohými zmenami, vedúcimi predovšetkým k maximálnej spokojnosti našich zákazníkov. Aspoň tak za nás hovoria ich recenzie, týkajúce sa hodnotenia nášho tovaru. Vytvorili sme vlastnú značku mečov Munenori. Mečov s hiraniku, ktorých čepele si navrhujeme sami, na základe našich bohatých skúseností s replikami samurajských mečov a ktoré sú následne upravované a kompletované do finálneho spracovania pre budúci predaj. Nájsť ich môžete v sekcií "Plne funkčných mečov" v jednotlivých kategóriach (katany napr. tu). Samozrejme sa však neustále posúvame vpred a aj do budúcnosti sa vám budeme snažiť poskytovať čo najkvalitnejší tovar, za čo možno najnižšie ceny na trhu, spolu so zodpovedajúcou podporou vo forme veľkého množstva informácií, či už tu v eshope alebo na našom blogu.

     Samurajský meč bol odpradávna uctievaný nielen samotnými Samurajmi, ale všetkými, ktorí s týmto umeleckým dielom prišli do styku a mohli sa presvedčit o jeho výnimočných kvalitách, ale aj dokonalom vzhľade. Ani dnes tomu nie je inak, aj ked originálne Japonské meče u väčšiny z nás nahradili ich o mnoho lacnejšie repliky z Číny. Nejde tu o prejav neúcty k Samurajskému meču. Málokto si môže dovoliť zakúpiť originál samurajského meča a preto pokiaľ sa to niekomu poštastí, s určitosťou s ním nebude nacvičovať techniky a už vôbec nie robiť sekové skúšky, tzv. tameshigiri. Pritom väčšina ľudí na celom svete má veľmi kladný vzťah k východnému mysleniu, bojového umenia, či starovekej Japonskej kultúre a lacnejšia replika samurajského meča z uhlíkovej oceli a rukoväťou potiahnutou rajovidnou kožou, vystavená v našich izbách alebo pracovniach, navodí úplne inú atmosféru, než plagát obľúbenej popovej hviezdy alebo moderný obraz na stene. Je to zbraň a umelecké dielo súčasne, pretože žiadná zo zbraní dávnej minulosti nebola nikdy tak krásná a praktická súčasne.

     Pre všetkých nadšencov bojového umenia, zberateľov, ale aj pre tych z vás, ktorí by mali radi doma zaujímavú, ale súčasne funkčnú dekoráciu vo forme samurajského meča, k dispozícií máte eshop Blades.sk, s ponukou replik funkčných samurajských mečov z uhlíkovej ocele najrôznejšieho prevedenia, spolu s potrebným príslušenstvom.

     Veríme, že zo stále pribúdajúcim výberom tu každý z vás nájde to, čo mu bude najviac vyhovovať a pokiaľ by tomu bolo inak, bude nám veľkým potešením, pokiaľ nás kontaktujete prostredníctvom tu uvedenej emailovej adresy a zdelíte nám, čo by sme pre vás mohli urobiť mimo našej štandardnej ponuky.

Prajeme teda všetkým príjemný nákup a taktiež maximálnu spokojnosť a radosť z tu zakúpeného tovaru.

Za eshop Blades.cz,

Eduard Valentík.

 

So sídlom Dolní valy 650,

68801 Uherský Brod-Česká republika

identifikačné číslo: 72421371

DIČ CZ8107134607

Číslo bankovního účtu - 2619572001/5500

IBAN-CZ5055000000002619572001

Podliehame EET. V prípade osobného prevzatia tovaru a platby v hotovosti vám bude vystavená účtenka a platba elektronicky zaevidovaná u správcu dane.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk