Logo
Neviete si rady? Kedykoľvek mi zavolajte.
Pri nedostupnosti volám naspäť
0 ks
za 0 €
Zbrojnica je prázdna
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
16.10.2021
Prevedenie tsukamaki
Dnes sme do našej ponuky opäť pridali možnosť prevedenia tsukamaki v najrôznejších štýloch. Aj keď eshop tieto služby samostatne nejakú dobu oficiálne... čítať celé
14.07.2021
Pridanie videí, zo strany ura, do popisov
Díky stále větší šikovnosti Čínských kovářů, zařazujeme do naší nabídky meče s nádhernou hamon ve stylu hitacura. Byla by škoda si ji před nákupem pok... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definícia strán omote a ura spolu s informáciami o tom, čo určenie týchto strán znamená pre časťi samurajského meča. čítať celé
20.05.2021
Prestavba meča pre kamaráta
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. čítať celé
12.02.2021
Meč "pre Mulan"
Prestavba repliky Čínskeho meča na želanie fanúšika filmu Mulan. čítať celé
Zobraziť všetky články

  1. Úvod
  2. O NÁS
O nás

     Za dobu svojho pôsobenia na trhu s replikami samurajských mečov, teda už viac ako 10 rokov, sme prešli mnohými zmenami, vedúcimi predovšetkým k maximálnej spokojnosti našich zákazníkov. Aspoň tak za nás hovoria ich recenzie, týkajúce sa hodnotenia nášho tovaru. Vytvorili sme vlastnú značku mečov Munenori. Mečov s hiraniku, ktorých čepele si navrhujeme sami, na základe našich bohatých skúseností s replikami samurajských mečov a ktoré sú následne upravované a kompletované do finálneho spracovania pre budúci predaj. Nájsť ich môžete v sekcií "Plne funkčných mečov" v jednotlivých kategóriach (katany napr. tu). Samozrejme sa však neustále posúvame vpred a aj do budúcnosti sa vám budeme snažiť poskytovať čo najkvalitnejší tovar, za čo možno najnižšie ceny na trhu, spolu so zodpovedajúcou podporou vo forme veľkého množstva informácií, či už tu v eshope alebo na našom blogu.

     Samurajský meč bol odpradávna uctievaný nielen samotnými Samurajmi, ale všetkými, ktorí s týmto umeleckým dielom prišli do styku a mohli sa presvedčit o jeho výnimočných kvalitách, ale aj dokonalom vzhľade. Ani dnes tomu nie je inak, aj ked originálne Japonské meče u väčšiny z nás nahradili ich o mnoho lacnejšie repliky z Číny. Nejde tu o prejav neúcty k Samurajskému meču. Málokto si môže dovoliť zakúpiť originál samurajského meča a preto pokiaľ sa to niekomu poštastí, s určitosťou s ním nebude nacvičovať techniky a už vôbec nie robiť sekové skúšky, tzv. tameshigiri. Pritom väčšina ľudí na celom svete má veľmi kladný vzťah k východnému mysleniu, bojového umenia, či starovekej Japonskej kultúre a lacnejšia replika samurajského meča z uhlíkovej oceli a rukoväťou potiahnutou rajovidnou kožou, vystavená v našich izbách alebo pracovniach, navodí úplne inú atmosféru, než plagát obľúbenej popovej hviezdy alebo moderný obraz na stene. Je to zbraň a umelecké dielo súčasne, pretože žiadná zo zbraní dávnej minulosti nebola nikdy tak krásná a praktická súčasne.

     Pre všetkých nadšencov bojového umenia, zberateľov, ale aj pre tych z vás, ktorí by mali radi doma zaujímavú, ale súčasne funkčnú dekoráciu vo forme samurajského meča, k dispozícií máte eshop Blades.sk, s ponukou replik funkčných samurajských mečov z uhlíkovej ocele najrôznejšieho prevedenia, spolu s potrebným príslušenstvom.

     Veríme, že zo stále pribúdajúcim výberom tu každý z vás nájde to, čo mu bude najviac vyhovovať a pokiaľ by tomu bolo inak, bude nám veľkým potešením, pokiaľ nás kontaktujete prostredníctvom tu uvedenej emailovej adresy a zdelíte nám, čo by sme pre vás mohli urobiť mimo našej štandardnej ponuky.

Prajeme teda všetkým príjemný nákup a taktiež maximálnu spokojnosť a radosť z tu zakúpeného tovaru.

Za eshop Blades.cz,

Eduard Valentík.

 

So sídlom Dolní valy 650,

68801 Uherský Brod-Česká republika

identifikačné číslo: 72421371

DIČ CZ8107134607

Číslo bankovního účtu - 2619572001/5500

IBAN-CZ5055000000002619572001

Podliehame EET. V prípade osobného prevzatia tovaru a platby v hotovosti vám bude vystavená účtenka a platba elektronicky zaevidovaná u správcu dane.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk