Logo
Neviete si rady? Kedykoľvek mi zavolajte.
Pri nedostupnosti volám naspäť
0 ks
za 0 €
Zbrojnica je prázdna
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
06.03.2023
Novinky v roce 2023!
     Na co se můžete těšit v průběhu tohoto roku na eshopech Blades.cz a Blades.sk? Prakticky vše se bude více či méně točit kolem mečů naší značky Mu... čítať celé
16.10.2021
Prevedenie tsukamaki
Dnes sme do našej ponuky opäť pridali možnosť prevedenia tsukamaki v najrôznejších štýloch. Aj keď eshop tieto služby samostatne nejakú dobu oficiálne... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definícia strán omote a ura spolu s informáciami o tom, čo určenie týchto strán znamená pre časťi samurajského meča. čítať celé
20.05.2021
Prestavba meča pre kamaráta
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. čítať celé
12.02.2021
Meč "pre Mulan"
Prestavba repliky Čínskeho meča na želanie fanúšika filmu Mulan. čítať celé
Zobraziť všetky články

  1. Úvod
  2. NAŠE SLUŽBY
  3. Tsukamaki s použitím kožených šnúr s prelakovaním

Tsukamaki s použitím kožených šnúr s prelakovaním

Aj keď tento štýl opletu uvádzame pri niektorých mečoch ako "Jabaramaki", v podstate sa o pravý jabaramaki nejedná, pretože tu nieje použitá jabarait... celý popis
Dostupnosť
Službu sme schopní vykonať do 30 dní od vytvorenia obednávky, respektíve dodanie vášho meča 2 ks
Podle typu meča
112,7 €
93,9 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:418
Výrobca:Munenori
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Aj keď tento štýl opletu uvádzame pri niektorých mečoch ako "Jabaramaki", v podstate sa o pravý jabaramaki nejedná, pretože tu nieje použitá jabaraito. Iba tenké kožené, alebo bavlnené šnúry v podobnom rozmetá, akú má jabaraito. Tieto šnúry sú použité na štýly opletov, u ktorých sa práve jabaraito používa. Výhodou okrúhlych šnúr, či už kožených alebo z voskované bavlny, ktoré na meče používame je ich väčší priemer. Tsukamaki je tak masívnejšie, rovnako ako následne i tsuka a ťažšie meče sa tak lepšie držia aj ovládajú. U tohto štýlu opletu je bohužiaľ nutnosťou prolakování, za účelom spevnenie opletu a zvýšenie jeho trvanlivosti.


Všetky štýly týchto opletov sme schopní vykonať ako po celej dĺžke tsuki, tak aj v tzv. Štýle katatemaki (šnúra je vo svojej strednej tretine iba obtočená okolo tsuki)


Pri každej výmeny tsukamaki za inú je potrebné si uvedomiť, že tsuka už nebude rovnaká, ako pôvodne. S veľkou pravdepodobnosťou bude musieť byť skrátená o 0,5-1 cm. Čiastočne alebo úplne môže byť zakrytý jeden z otvorov pre mekugi (z jednej strany tsuki). Každá šnúra, použitá na nový oplet má iný rozmer a každý človek, ktorý tsukamaki vykonáva, ju uťahuje inak silne.


Rovnako tak je treba počítať s tým, že ak bol meč používaný a oplet opotrebovaný, bola znečistená tiež same pod opletom. Tú bude pravdepodobne nutné vymeniť za novú, inak by pod opletom vystupovala miesta s opotrebením (zafarbením) a bez. Riešením môže byť aj v tomto prípade nafarbenie pôvodnej kože z raja napríklad načierno.


Ponuka tsukamaki tu má mať skôr informatívny charakter. Pred samotnou obednávkou nového tsukamaki odporúčame najprv nefotit a zmerať danú tsuku a následne zaslať fotografie so svojimi predstavami o novom opletu na náš mail info@blades.cz. Nie každý oplet môže byť v skutočnosti pre danú tsuku vhodný a predovšetkým uskutočniteľný u vášho meča. Napríklad kvôli príliš malému otvoru v kashire, ktorý vzhľadom k použitému materiálu môže pri pokuse o jeho rozšírení prasknúť.

 

 

Tovar zaradený v kategóriách

Podliehame EET. V prípade osobného prevzatia tovaru a platby v hotovosti vám bude vystavená účtenka a platba elektronicky zaevidovaná u správcu dane.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk