Logo
Neviete si rady? Kedykoľvek mi zavolajte.
Pri nedostupnosti volám naspäť
0 ks
za 0 €
Zbrojnica je prázdna
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
16.10.2021
Prevedenie tsukamaki
Dnes sme do našej ponuky opäť pridali možnosť prevedenia tsukamaki v najrôznejších štýloch. Aj keď eshop tieto služby samostatne nejakú dobu oficiálne... čítať celé
14.07.2021
Pridanie videí, zo strany ura, do popisov
Díky stále větší šikovnosti Čínských kovářů, zařazujeme do naší nabídky meče s nádhernou hamon ve stylu hitacura. Byla by škoda si ji před nákupem pok... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definícia strán omote a ura spolu s informáciami o tom, čo určenie týchto strán znamená pre časťi samurajského meča. čítať celé
20.05.2021
Prestavba meča pre kamaráta
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. čítať celé
12.02.2021
Meč "pre Mulan"
Prestavba repliky Čínskeho meča na želanie fanúšika filmu Mulan. čítať celé
Zobraziť všetky články

  1. Úvod
  2. KATANA
  3. Munenori Tamahagane Katana Jin a Jang 2. akosť

Munenori Tamahagane Katana Jin a Jang 2. akosť

  • Akcia
  • Doprava ZADARMO

     Důvodem slevy je drobná vada na čepeli v přechodu mezi dvěma částmi oceli, použitými na čepel meče. Jedná se o cca 1 cm širší a hlubší přechod,... celý popis
Dostupnosť
Skladom 1 ks
1 774,2 €
1 478,5 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:427
Výrobca:Munenori
Čepeľ s hiraniku nebo haniku:Ano
Gitae:Soshu
Použitá oceĺ:Tamahagane
Typ meča:Katana
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

     Důvodem slevy je drobná vada na čepeli v přechodu mezi dvěma částmi oceli, použitými na čepel meče. Jedná se o cca 1 cm širší a hlubší přechod, než je u našich čepelí standardem. U Čínských replik složitějších konstrukcí (san-mai apod.) jsou přechody mezi ocelemi vždy poněkud výraznější, než u Nihonto z důvodu jiných postupů při kovářském svařovaní a následném leštění. Ovšem v tomto případě se jedná o poněkud výraznější přechod.

     Vzhledem k tomu, že se snažíme udržet co nejvyšší kvalitu námi nabízených replik v poměru k jejich ceně, rozhodli jsme se ji u tohoto meče snížit o 10%. Stejně jako na ostatní již zlevněné meče se i na tento meč vztahuje i věrnostní sleva pro zákazníky, kteří již v našem eshopu nakoupili některou z replik samurajských mečů v minulosti. Součtem případných slev tak někteří zákazníci mohou dosáhnout až na celkovou slevu ve výši 20%, z původní ceny tohoto meče.

Nagasa: 72,9 cm

Tsuka: 30,6 cm

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  5,1 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,2 cm

Kissaki: 2,5 cm (zvlášť brúsené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Tamahagane

Bod vyváženia: 12,5 cm od Tsuby

Gitae: Soshu

Materiál Tsuky: Koža z raja a lakovaná bavlna

Sageo: teľacina

Tsuba: mosadz

Fuchi: mosadz

Kashira: mosadz

Seppy: mosadz

Hmotnosť: 1233 g

Príslušenstvo: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternatívne materiály

     Tamahagane pre tento meč bola vytavená a spracovaná v Čínskom Longquane, prezývaným "Mesto kúzelných mečov", kde sú kované najlepšie meče tejto krajiny už viac ako 2500 rokov. Tu bol tiež miestnym legendárnym kováčom Ou Yezi, vykovaný prvý meč z ocele, nájdený na území Číny. Nejedná sa teda o Tamahagane dovezenú z Japonska, ani o rudu dovedenú z Japonska a spracovanú v Číne na oceľ, ale o nelegovanú oceľ, vyrobenú z Čínskych železitých pieskov v Číne. Ich tavby, následným kovaním a oduhličením, za súčasného zníženia obsahu nežiaducich prvkov na minimum.

     Katana Jin a Yang bola prvým mečom značky Munenori, ktorý bol kovaný z Tamhagane. Teda z ocele vytavenej zo železnej rudy v tavnej peci a vybrané špeciálne na tento účel na základe obsahu jednotlivých prvkov v nej obsiahnutých. Navyše rovno v soshu-Gitae, kedy je čepeľ zložená  zo siedmich kusov ocele  s rozdielnym obsahom uhlíka.

     Pre jadro meča bola použitá oceľ s najnižším obsahom uhlíka(cca 0,25%). Chrbát a ostrie tvorí oceľ s vysokým obsahom uhlíka (cca 1%). Zo strán bola pridaná oceľ so  stredným obsahom uhlíka (cca 0,5%) a následne na vonkajšie boky použitá opäť oceľ s vysokým obsahom uhlíka.

     Jednotlivé druhy ocelí sú na pohľad  dobre rozpoznateľné. Oceľ použitá na jednotlivé časti čepele bola najskôr veľakrát preložená za účelom  konzistentného rozloženie obsiahnutých prvkov, odstránenie nečistôt  vzniknutých pri jej tavení a v neposlednom rade samozrejme aj zvýšenie húževnatosti  čepele. Hada  je tu  veľmi jemná  a  čitateľná  iba v niektorých miestach,  pod správnym uhlom a osvetlením. Skôr teda v štýle Mu Ji (nepoznateľná).

 

 

Nagasa: Čepeľ v shinogi-zukuri bola kovaná v Soshu Gitae z tamahagane. Vďaka tomu je tak čepeľ dostatočne tvrdá, ale súčasne aj pružná a odolná proti zlomeniu. Pri určitých uhloch pohľadu je prechod medzi jednotlivými druhmi ocele dobre viditeľný. Hada je v štýle Mu Ji, teda okom takmer nepoznateľná.

Hamon v štýle togari vznikla v procese tradičného kalenia. Čepeľ je celkovo veľmi masívna tiež vďaka miernemu  hiraniku a absencii bo-hi. Kissaki je kovaný a brúsený zvlášť, čo dokazuje aj výrazné Yokote, ktoré ho oddeľuje od zvyšku čepele. Na nakago sú gravírované kanji pre "Munenori" a mei.

Saya: Pošva meča bola vyrobená z dreva, následne potiahnutá kožou z raja a potom brúsená a lakovaná, na dosiahnutie tohto úžasného vzhľadu a štruktúry. Koiguchi, kojiri a kurigata boli vyrobené z rohu vodného byvola. Sageo tvorí biela, kožená šnúra z teľaciny, ktorá bola prevlečená kurigatou s mosadznými shitodome a uviazaná pozdĺžne k saya.

Tsuba: Masívne mosadzná záštita v tvare mokko znázorňuje detailne prepracovaného fénixa a kvety pivonky v kombinácií zlatej a čiernej. Ozdobný prstenec habaki je opäť z mosadze, rovnako ako Seppy. Všetko bolo leštené ručne.

Tsuka: Drevená rukoväť bola z oboch strán potiahnutá kožou z raja a opletená v štýle Kujirahire ajiromaki Zuka, s použitím tenkej, bavlnenej šnúry. Tsukamaki bol následne prelakovaný pre zvýšenie jeho pevnosti a trvanlivosti vzhľadu. Fuchi a Kashira sú v rovnakom prevedení ako Tsuba. Na Fuchi sú vyobrazené pivonky v kombinácii čiernej a zlatej, na Kashira potom zlatý fénix, opäť na čiernom podklade. Menuki sú opäť v tvare fénixa, odliatych z mosadze.

Tovar zaradený v kategóriách

Podliehame EET. V prípade osobného prevzatia tovaru a platby v hotovosti vám bude vystavená účtenka a platba elektronicky zaevidovaná u správcu dane.

2010-2020 Všechna práva vyhrazena.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk